Denemex Hakkında

Denemex Nedir?

Denemex

Eğitim içeriği hazırlayanların, içeriklerini son kullanıcı ile doğrudan paylaşabildikleri dijital bir pazaryeridir.

Her yıl milyonlarca kitap satılan ülkemizde kişi başına 0,1 kitap düşmektedir. Bu kitapların çok büyük bölümünü bir kez kullanılacak olan yardımcı ders kaynakları ve soru bankaları oluşturmaktadır.

Mevcut durumda yayınevleri eğitim içeriği hazırlayan kısıtlı sayıda eğitimci ile sektöre soru bankaları ve yardımcı kaynaklar oluşturmaktır. Eğitimcilerin hazırladığı soru ve içerikler yayınevleri tarafından son kullanıcı öğrencilere yüksek fiyatlardan pazarlanmaktadır. Bu içerikler çoğu zaman bir kez kullanılıp atılarak ciddi bir emeğin yok olmasına neden olmaktadır. Aynı zamanda bu durumun çevreye ve ekonomiye de zararı çok büyüktür.

Pandemi süreci ile birlikte gelişen ve değişen dijital eğitim sisteminde ise Denemex büyük bir boşluğu doldurmayı amaç edinmektedir. Öğrencilerin akademik gelişimleri, eğitimcilerin de dersleri için ihtiyaç duydukları soru vb. eğitim içeriklerini edinmeleri için alışveriş yapabildikleri dijital bir platformda bir araya getirirken eğitim içeriği üreticisi ile tüketicisini dijital pazaryerinde buluşturuyoruz.

Geleceğin eğitim platformunu bugünden inşa ediyoruz.

Ülkemizde İki milyondan fazla eğitimci onlarca merkezi sınav bulunmaktadır. Sistem çıkış kaynağı olarak merkezi sınavları hedefliyor. Türkiye’de her yıl ilkokul birinci sınıftan itibaren değişik sınıf seviyelerinde akademik ve Meslek gruplarına yönelik onlarca merkezi sınav yapılmakta. Bu sınavlara her yıl toplamda 5 ila 7 milyon insan girmektedir. Başlangıç olarak LGS ve ye YKS sınavları ile pazaryerinde binlerce ücretsiz soru kullanıcıların hizmetine sunulmaktadır. Sistemin merkezinde olan öğretmenler de ücretsiz bir şekilde yazılı sınav, ödev ve test oluşturup öğrencileri ile çevrimiçi ya da pdf olarak paylaşabilecektir. İsterlerse kendi ürettikleri soruları sistem üzerinden havuza atarak satışını yapabilirler. Öğretmen ya da öğrenci başkalarına sistemle ilgili tavsiyede bulundukça kredi ya da kredi kazanacaktır. Hizmet alan ve vereni bir araya getiren öğretmenler için ek gelir imkânı öğrenciler için uygun ve ucuz bir eğitim platformu olacaktır.

Her bir soru kalite, tavsiye sayısı, zorluk seviyesi ve benzeri nitelikte künye ile sisteme yerleştirilmektedir. Sistem bu nedenle altyapı olarak istenilen özelliklerde sınavlar oluşturabilmek için özel bir tekniğe sahiptir. Sistem denetimini sağlamak üzere ve kalitesiz ve boş içeriklerden korunmak amacıyla yüklenilen sorular denetmenler tarafından denetlenerek puanlandırılmaktadır. Kullanıcılar kendi gelişim raporlarını konu ve kazanım bazlı görebilmektedir. Öğretmenler de öğrencilerinin gelişim raporlarını sistem üzerinden takip edebilmektedir.

Ayrıca sistem üreticiyi ve tüketiciyi teşvik edecek oyunlaştırma altyapısına sahip olacaktır. İlerleyen süreçte sadece soru değil diğer eğitim içerikleri de sistem üzerinden pazarlanabilecek hale gelecektir.

Sistemin Avantajları nelerdir?

  • Ucuz ve ücretsiz kullanım olması
  • Kullanım kolaylığı ve rahatlığı
  • Her yerden ödev yazılı test sınavı oluşturabilmesi
  • Tavsiye edilebilir olması
  • İçerik üreticisinin çok olması
  • Kaliteli içeriğe sahip olması
  • Üretilen içeriğin birden fazla sınava kaynaklık etmesi
  • Üreticiyi kaliteli içerik hazırlamaya teşvik etmesi
  • Tüketiciyi kaliteli içerikle buluşturması
  • Ölçülebilir olması

Bize ulaşmak ve herhangi bir ihtiyaç durumunda bizden destek almak için admin@denemex.net mail adresine bir e posta göndererek ulaşabilirsiniz.